SUSRET S KNJIŽEVNIKOM - GLAZBENO-LITERARNO-KREATIVNA VEČER

Autor: Administrator , 28. 3. 2019.

Dana 25. 3. 2019. g. u knjižnici OŠ Lapad ugostili smo nagrađivanu književnicu Slavku Jurić. Susret je organiziran u suradnji s profesoricama hrvatskog jezika Danijelom Bubalo i Hajdi Hajdić Vićan te učenicima 5.A, 5.D i 5.E razreda. Kroz kratki intervju, učenici su se upoznali s radom književnice koja nam se predstavila sa knjigom pripovijedaka Tišinica i pripovijestima u stihu Patuljak - cijeli svijet vrtuljak. Izabrane priče i pjesme naše gošće čitali su učenici: Anna Vidak, Leona Udženija, Sara Mage, Nika Nenada, Maura Šoletić, Ena Knezović, Ema Kljunak, Silvija Radić i Karlo Miloslavić Fernandez. Predah od čitanja omogućili su nam naši učenici svirajući svaki na svom instrumentu: Ema Kljunak na oboi, Nika Nenada na gitari i Karlo Miloslavić Fernandez na violini. Održali smo i kreativni kutak u kojem su učenici, dobivši 5 motiva od književnice, radili na stvaranju vlastite poezije uz manju pomoć profesorica Danijele i Hajdi te same književnice. Na kraju druženja od srca smo se zahvalili našoj gošći gospođi Jurić koja je našoj knjižnici poklonila svoja djela s posebnom posvetom. Kako smo se proveli možete pogledati u fotogaleriji.

Foto - Galerija