Projekt Eko

Autor: Administrator , 3. 4. 2019.

Projekt Eko maslina kontinuirano se provodi uz potporu Grada Dubrovnika tijekom cijele školske godine, a danas je za Male maslinare Osnovne škole Lapad bio nezaboravan dan.
 Orezivale su se masline u školskom masliniku pod  stručnim vodstvom djelatnika „Vrtlarka“ ,ali i uz  veliku pomoć učenika drugih razreda.
Učenici su zainteresirano promatrali rezidbu, učili o važnosti i načinu orezivanja, te sakupljali grane. Također su čistili i uredili vrt perunika koji je sad u cvatnji.  Veliko je zadovoljstvo bilo gledati djecu koja uživaju radeći na otvorenom i igrajući se kako to jedino djeca znaju.
Naše masline još moramo pognjojiti prije kiše koju najavljuju, te prepustiti prirodi svoj tijek. Maslina će zaresiti, a uz povoljne vremenske uvjete nadamo se dobrom urodu.
Jednom godišnje stručno povjerenstvo za Eko škole obilazi školu, tako je danas članica povjerenstva gđa Marinka Kutle imala priliku vidjeti kako učenici uče kroz različite oblike rada koji  će utjecati na formiranje trajnog ispravnog stava prema okolišu. U prirodi učenici uče na jedinstveni, učinkovit i zabavan način.

Foto - galerija