Živim život bez nasilja

Autor: Administrator , 5. 4. 2019.

U sklopu kampanje „Živim život bez nasilja“ danas su u Kazalištu Marina Držića na tematskoj predstavi „Nasilje, za nasilje nema opravdanja“ sudjelovali učenici sedmog razreda Osnovne škole Lapad kojima su tijekom ožujka policijski službenici Policijske uprave dubrovačko-neretvanske održali predavanja u školi na temu nasilja.
Predstava je dio projekta „Živim život bez nasilja“ koji se provodi u svim osnovnim školama Grada Dubrovnika koji je ostvaren u suradnji Grada i Policijske uprave Dubrovačko – neretvanske,a čiji je cilj upoznavanje mladih s oblicima nasilja, koji su mitovi o nasilju i kako jasno reći NE nasilju.Predstava je dio THE/ARTO projekta gdje se djecu educira kroz umjetnost, a koju su u Hrvatskoj pokrenuli poznati dramski umjetnik Zijah Sokolović i Dražen Šivak, glumac i asistent na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu.