Svjetski dan osoba s Down sindromom

Autor: Administrator , 5. 4. 2019.

Down Syndrome International (DSI) je službeno odredio 21. ožujak kao Svjetski dan osoba s Down sindromom. Svrha obilježavanja ovog dana jest upoznati svijet s ovom poteškoćom i pri tomu potaknuti ljude za veće poštivanje prava ljudi s Downovim sindromom. Većim razumijevanjem i poboljšanjem njihovog položaja u društvu možemo poboljšati njihovu kvalitetu života. Simbol Dana sindroma Down su šarene čarape koje predstavljaju različitost.
Naša škola se pridružila obilježavanju Svjetskog dana osoba s Down sindromom i na svojstven način dala svoj doprinos. Koliko god nam se činilo da smo fizički različiti jedni od drugih, toliko bi nas dobrodušnost, vedrina, kreativnost i veselje trebali podsjetiti da su razlike ponekad samo imaginarne.
Kako su naši učenici obilježili ovaj dan možete vidjeti u fotogaleriji.