Crveni križ u suradnji s Sveučilištem u Dubrovniku

Autor: Administrator , 9. 5. 2019.

Crveni križ u suradnji s Sveučilištem u Dubrovniku provodi testiranje prvih razreda osnovnih škola na području grada Dubrovnika u cilju dobivanja relevantnih podataka o razini specifičnih plivačkih znanja i vještina djece u tzv. „urgentnim situacijama u vodenom mediju“.
Konstruirani testovi simuliraju određene izvanredne situacije koje se mogu dogoditi prilikom boravka djece na moru ili nekom drugom vodenom mediju.
Testiranja se provode u bazenu u Gružu, u kontroliranim uvijetima pod stalnom pažnjom ekspertnih stručnjaka izvan bazena i spasioca u bazenu. Osnovna škola Lapad imala je čast prva odraditi testiranja.
Zahvaljujemo svim sudionicima ove akcije!