Terenska nastava Izlet u Konavle

Autor: Administrator , 10. 5. 2019.

U petak, 3.svibnja 2019. učenici 3.C, 3.D. i 3.E. razreda posjetili su Konavle. Najprije smo na Grudi posjetili Kuću obitelji Bokarica koja je primjer tradicionalne arhitekture Konavala. Učenici su imali priliku upoznati se sa životom stanovnika Konavala na početku prošlog stoljeća, te razgledati etno zbirku u kojoj su skupljeni predmeti s kraja 19. i početka 20. stoljeća. Zatim smo posjetili obližnju punionicu vode Viva, gdje su učenici vidjeli kako izgleda proizvodni proces punjenja prirodne izvorske vode u PET boce. U Konavoskim dvorima uživali smo u prekrasnom krajoliku i divili se izvoru rijeke Ljute te upoznali s načinom rada mlinca na vodu obitelji Đivanović. Nakon toga, prošetali smo do obližnjeg igrališta gdje nas je ljubazno ugostila obitelj Skočko koja je za nas napravila i veliki tratamenat. Učenici su uživali u igri i ručku na svježem zraku, a ovaj prekrasan dan završili smo posjetom Sokol kuli, povijesnoj utvrdi u mjestu Dunave.