TREĆAŠI NA LOPUDU

Autor: Administrator , 23. 9. 2019.

Učenici 3. c,d i e razreda naše proveli su vrlo zanimljiv dan na Lopudu.
Iako nas je kiša podsjetila da je ljeto pri kraju i nismo mogli plivati i igrati se u moru, nije nas omela u realizaciji drugih aktivnosti.
Bili smo u Područnoj školi i upoznali smo se s učenicima nižih razreda te načinom rada u malim školama.
Posjetili smo Samostan Gospe od Špilice koji je izgrađen 1483. godine. Sada je obnovljen pa smo mogli, razgledavajući ga uz stručno vodstvo, puno naučiti o životu franjevaca na Lopudu. Vidjeli smo apoteku, komin s ognjištem, blagovaonicu, prostor za meditaciju, klaustar, vrt s ljekovitim biljem, tvrđavu…
Nastavili smo šetnju otokom te se kasnije u Zalogajnici „Nikica“ okrijepili pizzom i sokom. Na taraci smo se igrali i čekali Postiru kojom smo se prevezli u Grad.
Kako je otok pun zanimljivosti , planiramo ga opet posjetiti i nastaviti otkrivati te proučavati povijest u koordinaciji s voditeljicom Samostana.

Srdačno se zahvaljujemo svima koji su nas ugostili!