POSJET ORLANDU

Autor: Administrator , 15. 10. 2019.

Učenici 3. d i 3. e razreda su u organizaciji Dubrovačkih muzeja i muzejske pedagoginje gđe Sandre Piteša sudjelovali na radionici gdje su se upoznali sa stripom o životu i djelovanju viteza Orlanda i kako je njegov kip donesen i postavljen u našemu gradu. Životopis viteza i njegova uloga u obnovi tadašnje Europe prikazani su slikom i kratkim tekstovima kroz strip koji se zove „Intervju s Orlandom“. Djeca su zainteresirano sudjelovala na radionici čitajući i prepričavajući dijelove stripa. Nakon radionice pogledali smo izložbu „Orlando – simbol slobode pa se prošetali do Orlandovog stupa koji se obnavlja.