Grabovica

Autor: Administrator , 15. 10. 2019.

Učenici 4.a i 4.b razreda naše škole su u srijedu, 9.listopada u sklopu projekta “ReDu - provedba Programa izobrazno-informativnih aktivnosti o gospodarenju otpadom Grada Dubrovnika” i u suradnji s tvrtkom „Čistoća“ posjetili odlagalište otpada Grabovica i reciklažno dvorište „Pod Dubom“.

Uz odlično vodstvo i uz edukaciju djelatnica „Čistoće“ učenike se potaklo u izgradnji ekološke svijesti o važnosti odvojenog prikupljanja komunalnog otpada koje će pridonijeti smanjenju količine sveukupnog otpada i smeća, a sve u svrhu zaštite i očuvanja zdravlja. Također su shvatili kolika opasnost prijeti od prevelike količine smeća na zagađenje zraka, a posebno pitke vode.

Učenici su dobili slikovnice i bojanke te privjeske od recikliranog materijala.