LAPADSKO SRCE Čak 24 vreće slatkiša putuju prema Vukovaru!

Autor: Administrator , 18. 11. 2019.

Humanitarnom akcijom prigodnog imena Slatko Nikolinje učenici OŠ Lapad svojim su kolegama u OŠ Dragutina Tadijanovića u Vukovaru pripremili poslastice za svetog Nikolu i povodom Dana sjećanja na žrtve Vukovara.

Dio je to, naime, višegodišnje suradnje dvaju škola koje su 2014. potpisale povelju prijateljstva.

Čak 24 vreće i 14 kutija čokolade, bombona, keksa i drugih grickalica do Vukovara će voziti kombiji i autobusi Dubrovačkih vatrogasaca, Mladeži HDZ-a, Udruge udovica hrvatskih branitelja i Udruge HVIDRA Dubrovačko-neretvanske županije koji će sudjelovati u mimohodu u Vukovaru.

No Slatko Nikolinje nije jedina aktivnost u kojoj sudjeluju lapadski školarci i učitelji, usprkos štrajku. Osnovnoškolci su video konferencijom sudjelovali i u Satu povijesti iz Vukovara koji je već postao tradicija.

– Velika nam je čast da smo, osim Sata povijesti koji se već deseti put događa u našoj Lijepoj našoj pripremili veliku humanitarnu akciju u našoj školi pod vodstvom Lapadskog srca. Lapadsko srce je zajednica učenika koju je ove godine preuzela učiteljica Patricija Mage Vidak, a u njoj sudjeluju učenici koji se spontano skupljaju jer osjećaju potrebu da učine nešto dobro– rekla je ravnateljica OŠ Lapad Nikolina Soko.

Više na : DuList