Bajkovita šetnja školskom knjižnicom

Autor: Administrator , 21. 1. 2020.

Tijekom cijelog ovog tjedna prvašići su, u pratnji svojih učiteljicama, veselo ušetali u našu knjižnicu.

Knjižničarke su upoznale učenike s radom knjižnice, važnosti razvijanja čitalačkih navika, pravilima ponašanja i obvezama, a prvašići su pažljivo slušali i imali bezbroj upita za knjižničarke. Učenici su upoznati i s načinom posuđivanja knjiga, važnosti čuvanja knjiga i vraćanjem knjiga na vrijeme, o razlici između knjižnice i knjižare, itd.

Pogledali su slikokaz "Bajkovita šetnja školskom knjižnicom" i kratki film o tome kako je nespretni Mr. Bean posjetio gradsku knjižnicu. Knjižničarke su pročitale priču „Uljuđeni vuk“ o vuku koji je naučio čitati i pisati. Na kraju sata, učenici su dobili svoje članske iskaznice pa su mnogi odmah, s oduševljenjem, posudili knjigu.