Učenici OŠ Lapad u crkvi sv. Vlaha

Autor: Administrator , 4. 2. 2020.

Trodnevlje ususret svetkovini dubrovačkog parca sv. Vlaha započelo je u četvrtak, 30. siječnja u zbornoj crkvi sv. Vlaha u Gradu, a učenici OŠ Lapad sudjelovali su na drugoj večeri prigodnim programom nakon svete mise. Na ulazu crkve festanjuli Ivica Đurđević-Tomaš i Ivica Vrlić s mons. Tomom Lučićem, rektorom crkve sv. Vlaha, dočekali su dubrovačkoga biskupa mons. Matu Uzinića i potom zajedno ušli u vjernicima ispunjenu crkvu. Nakon njih oltaru se s barjakom poklonio naš Petar Bajurin, učenik 6.a razreda.

Mons. Lučić je pozdravio oca biskupa, ovogodišnje festanjule, propovjednika fr. Domagoja Augustina Polanščaka i ravnateljicu Nikolinu Soko, učenike i nastavnike OŠ Lapad.

Program je bio ispunjen recitacijama i pjesmama posvećenim svetom Vlahu. Učenica sedmog razreda Nika Bračun pročitala je prigodni uvod u program te predstavila učenike. Recitacije su izveli učenici 3.d i 4.a razreda, a svoj literarni rad pročitao nam je učenik šestog razreda Bruno Mijalić. Školski zbor izveo je pjesmu „Hvala ti, sveti Vlaho“. Program je završio izvijanjem barjaka i podjelom prikli ispred Crkve.

Nek nam živi sveti Vlaho!