Dragi roditelji i odgajatelji,

Autor: Administrator , 2. 4. 2020.

već su prošla tri tjedna Škole na daljinu. Prema naputku Ministarstva znanosti, odgoja i obrazovanja prva dva tjedna prošla su u prilagodbi na novi oblik rada u kojemu se zahtijeva maksimalna fleksibilnost učitelja, roditelja i učenika kako bismo se svi naviknuli na novonastalu situaciju. Učitelji prate aktivnosti učenika, daju im zadatke, potiču na rad i okupljaju ih u virtualne učionice. Vjerujemo da vam nije lako u novim okolnostima u kojima je obiteljski odnosno Dječji dom postao školski prostor. Većina vas izuzetno se snašla u novoj ulozi, na čemu smo vam jako zahvalni.

Svi učenici su do sada mogli prijaviti eventualne tehničke poteškoće, konzultirati se međusobno ili sa školom, odnosno razrednikom ili predmetnim učiteljem putem Yammera, e-maila i telefona. Svi stručni suradnici dio su virtualnih učionica učenika predmetne nastave te im se mogu obratiti za pomoć i podršku. Učenicima su pripremljene detaljne upute za rad i slanje zadataka, a sve su mogli pitati i u svojim virtualnim učionicama. I dalje se možete obratiti za sve poteškoće i pitanja kako bi na zadovoljstvo obiju strana riješili eventualne nedoumice, a nastava na daljinu uspješno funkcionirala.

Želimo obavijestiti roditelje učenika koji ne izvršavaju redovito svoje obveze u virtualnim učionicama da će se neizvršavanje zadataka u roku koji je zadao učitelj tretirati kao izostanak s nastave i evidentirati u e-dnevnik. Uvažavajući da dio roditelja radi kod kuće i/ili pojačano skrbe o zdravstvenoj sigurnosti starijih članova obitelji, spremni smo biti fleksibilniji u vremenskim rokovima za odrađivanje zadataka kod kuće.

Vaša uloga u Školi na daljinu nam je veoma važna u nadziranju školskih obaveza vaše djece. Kako se neki učenici još vijek nisu snašli  potrebna nam je vaša redovita podrška u provjeri praćenja objava zadataka učitelja, izvršavanju zadataka te u slanju domaćih zadaća. Roditelji se uvijek mogu obratiti za dodatne upute ili savjete učitelju i/ili stručnom suradniku škole.

Učenici razredne nastave dužni su pratiti upute svojih učitelja putem komunikacijskih kanala koje su učitelji razredne nastave uspostavili.
Roditelji su dužni biti u kontaktu s učiteljima razredne nastave te slati povratne informacije o radu učenika. Izostanak komunikacije roditelja ili učenika u razrednoj nastavi s učiteljem i ne slanjem povratnih informacija smatrat će se izostankom s nastave i evidentirat u e-dnevnik.

Uzimajući u obzir sve okolnosti, svakako je važna redovitost u radu, kako bi učenici lakše pratili nove nastavne sadržaje. Škola na daljinu ubrzo će uvesti i vrednovanje, pa nam je svima u interesu da učenici prvo svladaju osnovne korake u usvajanju gradiva kroz ovaj oblik nastave. Važno nam je da nam se obratite kad god vam je potrebna podrška i da znate da smo tu, kako učitelji, tako i stručno-razvojna služba, vama na raspolaganju, radi dobrobiti vaše djece, naših učenika.

Ukoliko vam je potreban savjet, podrška ili informacija naših stručnih suradnika, možete nam se obratiti na sljedeće mail adrese:

sonja.puhjera@skole.hr
                                                   roncevictanja@yahoo.com