Autor: Administrator , 14. 4. 2020.

Poštovani roditelji,

nastavljamo s nastavom na daljinu i ulazimo u fazu ocjenjivanja te vjerujemo da ćete jednako kao i do sada s nama surađivali i imamo povjerenja u vas da ćete nam biti podrška.

Učitelji će i dalje dostavljati materijale za rad svakim radnim danom od 8.00 sati tako da učenici mogu aktivnosti, odnosno školski rad za taj dan izvršiti u periodu od 8.00 do 13.00 sati te povratno tražiti pomoć od svojih učitelja ukoliko im nešto nije jasno.

Nakon toga slijedi odmor i bilo bi dobro da do 17.00 sati riješe, prouče i iskomuniciraju sva pitanja i dobiju povratne informacije učitelja vezano za jutarnju nastavu potrebnu dodatnu pomoć, ali i dodatne neobavezne zadatke i za one koji žele i mogu više.

Osim učitelja, učenici se mogu obratiti članovima stručno-razvojne službe škole koji će im pomoći u rješavanju svakodnevnih zadataka, ali i biti na raspolaganju za razgovor i podršku.

Preporučamo da učenici nakon 17:00 sati ne pristupaju svojim računalima/tabletima već da odmaraju oči od ekrana, druže sa obitelji,kućnim ljubimcima i uživaju u slobodnom vremenu.

Dio učitelja za učenike od 5. do 8. razreda postavlja materijale navečer u periodu od 19 do 24 sata za idući dan zbog opterećenosti sustava i zbog velikog broja razreda koje imaju te zbog pripreme materijala za nastavu na daljinu. Stoga vas ovim putem molimo da ne otvarate, odnosno ne čitate materijale prije sutrašnjeg dana, odnosno prije 8 sati ujutro ukoliko vam je taj predmet sutradan po rasporedu.

Učitelji će kao i do sada pratiti aktivnosti i uvažavati kada se ne stigne nešto napraviti na vrijeme, npr. ukoliko je više djece doma na jednom računalu/tabletu/pametnom mobitelu ili ukoliko imate tehničkih poteškoća, no o istome je važno da se predmetni učitelj obavijesti.

Od učenika se ne zahtijeva da pristupaju nastavi u realnom vremenu, već da u jutarnjim satima pa sve do 13.00 sati završe postavljene školske aktivnosti.

Usmene i pisane provjere će se, kao i dosada, najavljivati učenicima kao i načini njihove provedbe.

Učitelji će upoznati učenike s točnim terminom i načinom pristupanja provjeri koji su otprije poznati učenicima, stoga nema razloga za zabrinutost. Učitelji su broj pisanih provjera smanjili i prilagodili specifičnim okolnostima nastave na daljinu. Nove termine provjera iz svih predmeta naći ćete u vremeniku pisanih provjera u e-Dnevniku.

Elemente i kriterije ocjenjivanja u nastavi na daljinu kao i kontakt mailove svih razrednika i predmetnih nastavnika (kojima se možete obratiti za konkretne upite vezane za predmet) možete pronaći na našoj web stranici Škole koju redovito ažuriramo i preporučamo da je pratite.

I na kraju, dragi roditelji, molim vas da i dalje budete podrška svojoj, ali i našoj djeci, jer znam koliko vam je svima teško u ovoj situaciji koju jedino zajedničkim snagama možemo prebroditi.

Neka učenje i škola budu nastavak svakodnevnih uobičajenih aktivnosti jer ovaj način nastave nije moguć bez vaše podrške i vašeg poticanja djece, a naši učitelji su tu svakodnevno za njih da im prenose znanja, ne samo obrazovna, nego i ona životna te da im budu oslonac kao što su i do sada bili.