Rezultati županijske smotre LiDraNo

Autor: Tea Kompar Jerković, 17. 3. 2021.

Županijska razina smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika LiDraNo u Dubrovačko-neretvanskoj županiji održana je u ovu srijedu, a na njoj je sudjelovalo 55 osnovaca i 32 njihove mentorice te 40 učenika srednjih škola i 17 njihovih mentorica.

Na smotri su sudjelovali i učenici naše škole. Provedba LiDraNa organizirana je u skladu s epidemiološkom situacijom. Učenici koji sudjeluju u dramsko-scenskom stvaralaštvu svoj rad predstavili su se pred prosudbenim povjerenstvom u Kazalištu Marina Držića bez nazočnosti publike. Učenici koji su autori literarnih i novinarskih radova razgovarali su s članovima prosudbenih povjerenstava na okruglim stolovima, koji su ove godine organizirani putem videopoziva. Prosudbeno povjerenstvo za dramski izraz činio je kazališni glumac Hrvoje Sebastijan, kazališna glumica Mirej Stanić te Ante Vlahinić, kazališni redatelj dok je državni izbornik kazališni redatelj Paolo Tišljarić. Prosudbeno povjerenstvo za novinarski i radijski izraz sastojalo se od DuListove novinarke Leone Rašica, novinara Ivice Puljića i Ivane Androić, radijske urednice i novinarke. Prosudbeno povjerenstvo za literarni izraz činili su Staša Aras, književnica i profesorica, potom Slavka Jurić, flautistica i književnica te Ivan Cikatić, književnik i profesor. (dulist.hr)

Ovim putem čestitamo našim učenicima koji su predloženi za državnu razinu LiDraNo, a to su Sara Medo, 5.e s literarnim radom "Ruže" te učenici 5.d razreda Marin Bajurin, Dario Šimunović, Tea Tomaš, Antonio Mikulić, Lea Burazor sa radijskom emisijom "Susan Perrow, Divovska sjena" pod mentorstvom nastavnice Lenke Violić.