Noć knjige u lapadskoj školskoj knjižnici

Autor: Tea Kompar Jerković, 19. 4. 2021.

🌃 📚Noć knjige 2021. u našoj knjižnici će se održavati od 23. travnja u skladu sa svim epidemiološkim mjerama. Ali, to nije razlog da ga ne održimo, nego baš suprotno!🌃 📚

Noć knjige je manifestacija pokrenuta 2012. godine, kako bi se, bez zatvaranja očiju pred često nelijepom svakodnevicom, barem na jedan dan govorilo o čaroliji stvaranja i radosti čitanja knjiga. Cilj projekta je kroz jedinstvenu manifestaciju potaknuti kulturu čitanja i uvažavanja knjige kao civilizacijskog i kulturnog dosega te dati poticaj razgovoru o statusu i važnosti knjige u suvremenom društvu. Povod za to pružaju nam Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja).