🤗Virtualno druženje s učenicima 2.b OŠ Središće iz Zagreba 🤗

Autor: Tea Kompar Jerković, 16. 6. 2021.

Jutros su se učenici 2.c razreda Osnovne škole Lapad virtualno družili s učenicima 2.b razreda Osnovne škole Središće iz Zagreba. Ovi učenici su i prije surađivali u eTwinning projektu Sigurnim korakom u školu 2. Kako je jedna od ulica uz OŠ Središće Avenija Dubrovnik ovi učenici su za Dan škole trebali sa svojom učiteljicom Ivom Palčić Strčić naučiti nešto o Dubrovniku. Učiteljica Gordana Rokolj im je za tu priliku napisala kratki igrokaz.

Snimku priredbe su danas pokazali dubrovačkim prijateljima, a dijelove gdje su pjesme su zajednički pjevali. Pjevali su Gusara s Porporele, Lulu starog kapetana i Probudi se Grade. Zatim su Dubrovčani recitirali pjesmicu Moj dubrovački rječnik. Druženje je bilo veselo i zabavno.