🌷 7.f OŠ Lapad - Dan žena 🌷

Autor: Tea Kompar Jerković, 9. 3. 2021.

Učenici 7.f razreda su pod satom hrvatskog jezika obilježili Dan žena.

Učenici su imali grupne radove ili u paru: istraživali su povijest Dana žena i pokret sufražetkinja; jedna grupa je istraživala ulice i trgove u Hrvatskoj sa ženskim imenima, jedna analizirala muške i ženske reklame, a jedna današnje ženske uzore, pojedinci su dobili jednu poznatu ženu koju su trebali predstaviti plakatom ili prezentacijom (Janicu Kostelić, Slavu Raškaj, Doru Pejačević, Zagorku, Ivanu Brlić Mažuranić, Coco Chanel, Nadiu Comaneci, Valentinu Tereškovu, Miju Čorak Slavensku, Zlatu Bartl, Nadu Klaić, Marie Curie..)