> Erasmus +

NOVI ERASMUS+ PROJEKT ODOBREN NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Administrator , 15. 10. 2020.

S ponosom možemo reći kako je OŠ Lapad član Erasmus+ projekta pod nazivom Towards a Better Individual With Value Education. OŠ Lapad već je sudjelovala u sličnom Erasmus+ projektu prethodnih godina, a osim Hrvatske, partneri u ovom projektu su škole iz Irske, Turske, Francuske i Njemačke. Projekt se odvija pod pokroviteljstvom Europske unije, a za provedbu projekta OŠ Lapad izdvojeno je nešto manje od 25000 eura koje će biti isplaćene u razdoblju od dvije godine. Erasmus+ projekt Towards a Better Individual With Value Education trajat će do listopada 2022. godine, a voditeljica i koordinatorica projekta je učiteljica engleskog jezika Daria Čanić.

Tijekom školske godine učenici će osmišljavati radionice, izrađivati plakate, prezentacije i videozapise, a najbolji od njih bit će izabrani za predstavnike škole. Kroz aktivnosti učenici će razvijati sposobnost kritičkog mišljenja, preuzimanje inicijative, rješavanje problema, uporabu digitalnih alata te osposobljavanje za timski rad.

Ovim projektom također se potiče i mobilnost učenika pa će tako nekoliko učenika naše škole imati priliku posjetiti zemlje partnere, upoznati se s novim prijateljima, njihovim načinom školovanja te se sporazumijevati na njihovim jezicima.