> Povijest
Vijesti iz POVIJESTI

ŠKOLSKI MUZEJ

Povodom Dana Škole, 31. svibnja 2010., povijesna grupa OŠ Lapad je priredila prvu izložbu tek osnovanog Školskog muzeja OŠ Lapad. Tijekom školske godine 2009./2010. učenici su prikupljali materijalnu, pisanu i usmenu povijesnu građu koja bi mogla pokazati sličice svakodnevice iz prošlosti naše škole. Radi se o raznim pomagalima u nastavi (gramofonima, projektorima, knjigama i slično) kao i povijesti zabilježenoj na osnovi usmenog istraživanja, tj. kazivanjima naših profesora – bivših učenika OŠ Lapad. Učenici koji su sudjelovali u ovom projektu su: Katarina Brbora, Antonio Butigan, Ana Carević, Anamarija Gaćina, Luka Anthony Karaman, Mario Lobaš, Monika Marinković, Dora Milošević, Anamarija Miljak, Josip Sentić, Karlo Stjepanović, Cecilija Šojka, Nikola Štrbe i Iva Zelenković. Posao su izvrsno obavili, što možete provjeriti u našoj galeriji ŠKOLSKI MUZEJ.