> Vjeronauk

U OSNOVNOJ ŠKOLI LAPAD

Vjeronauk

Vjeroučitelji

U našoj školi trenutno predaje pet vjeroučitelja i predaju sljedećim razredima:

don Hrvoje Katušić: 5A, 5B, 5C, 5D, 5E

Linda Falkoni: 4C, 4F, 5F, 8A, 8B, 8C, 8D, 8E, 8F, 7F

s. Finka Zrinušić: 1A, 3A, 3B, 4A, 4B

s. Jelena Krilić: 1B, 1C, 2A, 2B, 2C

s. Veselka Grebenar: 1D, 1E, 1F, 2D, 2E, 3C, 3D, 3E, 4D, 4E

Simona Gavrić: 6A, 6B, 6C, 6D, 6E, 6F, 7A, 7B, 7C, 7D, 7E

S. Finka i s. Jelena su na zamjeni u našoj školi jer je s. Malvina na bolovanju.

Voditeljica aktiva Vjeronauka je profesorica Simona Gavrić.

U našoj školi s našom djecom trudimo se dati najbolje od sebe.

Program našeg rada možete vidjeti u školskom kurikulumu.

Božićni igrokaz u Domu Maslina

Ove godine tijekom došašća vjeroučiteljice Linda Falkoni i Simona Gavrić sa učenicima šestih i sedmih razreda, te 4.c, 4.f i 5.f razredom OŠ Lapad sakupljale su novac za djecu Doma „Maslina“, te prikupile 1000 kn.

Dana 28.12.2010. god. vjeroučiteljica Linda Falkoni sa vjeronaučnom skupinom koju čine učenici 4.f i 5.f razreda OŠ Lapad, posjetila je Dom „Maslina“, te tom prilikom djeca ove skupine su djeci Doma izvela božićni igrokaz „Veselje ti navješćujem“ u kojem su prikazani događaji od Naviještenja Marijina do rođenja Isusova.

Tom prilikom su ravnateljici Doma Ileani Stojanović uručili dar za djecu Doma (1000 kn), prikupljen tijekom došašća, te prigodne poklone (slatkiše i čestitke) koje su djeca sama izradila.

Na kraju veselog druženja djece, ravnateljica Doma je svih počastila pićem i kolačima.

Slike možete pogledati u FOTOGALERIJI

Izlet u Boku Kotorsku

Edukativni izlet dubrovačkih vjeroučenika u Boku kotorsku 20.11.2010.

Vjeroučenici s mentorima obišli su kotorsku katedralu, svetište Gospe od škrpjela, a na povratku su posjetili kuću poznatog ispovjednika kapucina sv. Leopolda Bogdana Mandića u Herceg Novom.

Među njima su bile i učenice naše škole koje su se prošle godine natjecale iz vjeronauka. To su: Ana Grgurević, Natalija Bulaš i Ana Maria Dadić sa vjeroučiteljicom Simonom Gavrić.

Susret s književnicom na satu vjeronauka

Na satu vjeronauka u ponedjeljak, 15.1. upriličen je susret dubrovačke književnice  Tereze Buconić  Gović s učenicima 8.f razreda. Tema susreta je pričanje legendi o gradnji samostana Male braće i ukazanju svetog Vlaha, zaštitnika Dubrovnika.

Učenici su upoznali dio dubrovačke povijesti koji svojom vrijednosti prelazi okvire vremena i postaje dio usmene tradicije.

Slike možete pogledati u FOTOGALERIJI

Posjet groblju

S. Veselka s učenicima nižih razreda i ove godine posjetila je groblje sv. Mihajla povodom obilježavanja svetkovine Svih Svetih i Dušnog Dana.

Fotografije možete pogledati u FOTOGALERIJI.

Milijun djece moli zajedno

Katolici iz Venezuele pozvali su i djecu iz Hrvatse da se priključe projektu "Milijun djece mole zajedno" za unutarnji mir svakog čovjeka, za jednistvo i mir u obiteljima, u našoj zemlji i u cijelom svijetu. Vjeroučitelji naše škole spremno su se odazvali tom pozivu i 18. listopada u 9,00 sati kad je bio predviđen termin molitve zajedno sa djecom na nastavi i djecom cijeloga svijeta kratko su se pomolili.

Vjeronaučna skupina

Dana 23. ožujka 2010. god. povodom Uskršnjih blagdana vjeroučiteljica Linda Falkoni sa učenicima 4. F razreda (vjeronaučna skupina) posjetila je Dom za stare i nemoćne osobe Domus Christi u gradu. Odnjeli su im prigodne poklone i čestitke koje su sami izradili te izveli igrokaz "Najljepši nam dan osvanu". Tom prigodom susreli su se sa najstarijom štičenicom dom gđom Linom Miljan (105 godina). Ravnateljica doma gđa Mirjana Vujinović počastila je djecu kolačima i sokovima.

Istim povodom posjetili su i dječji odjel Opće bolnice Dubrovnik, donjeli prigodne poklone i čestitke te izveli igrokaz za djecu u bolnici.

Slike s oba događaja pogledajte u FOTOGALERIJI