> Natječaji

Natječaj za izbor i imenovanje ravnatelja škole

Autor: Nikolina Miloslavić, 28. 9. 2018.

Na temelju članka 126. i 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (,,Narodne novine”broj: 87/08, 86/09, 92/10, 105/10-ispravak, 90/11, 5/12, 16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14, 7/17 i 68/18), Školski odbor Osnovne škole Lapad, Dubrovnik raspisuje

za izbor i imenovanje ravnatelja škole (m/ž)

(1) Ravnatelj školske ustanove mora ispunjavati sljedeće nužne uvjete:
          1) završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu učitelja, nastavnika ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja, a koji može biti:
             a) sveučilišni diplomski studij  ili
             b) integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili
             c) specijalistički diplomski stručni studij;
             d) položen stručni ispit za učitelja, nastavnika ili stručnog suradnika, osim u slučaju iz članka 157. stavka 1. i 2. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.
          2) uvjete propisane člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi,
          3) najmanje osam godina radnog iskustva u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave  nadležnim za obrazovanje, od čega najmanje pet godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama.

(2) Osim osobe koja je završila neki od studija iz stavka 1. podstavka 1. ovoga Natječaja, ravnatelj osnovne škole može biti i osoba koja je završila  stručni četverogodišnji studij za učitelje kojim se stječe 240 ECTS bodova.

(3) Iznimno, osoba koja ne ispunjava uvjete iz stavka 1. podstavka 1.  ili stavka  2. ovoga Natječaja, može biti ravnatelj osnovne škole, ako u trenutku prijave na natječaj za ravnatelja obavlja dužnost ravnatelja u najmanje drugom uzastopnom mandatu, a ispunjavala je  uvjete za ravnatelja propisane Zakonom o osnovnom školstvu (,,Narodne novine,, broj:59/90.,26/93.,27/93.,29/94.,7/96.,59/01.,114/01., i 76/05).

Uz prijavu na natječaj kandidati moraju priložiti slijedeću dokumentaciju ( u izvorniku ili ovjerenom presliku):
Životopis
Diplomu
Domovnicu
Dokaz o radnom iskustvu na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama (Potvrda)
Dokaz o položenom stručnom ispitu za kandidate koji imaju obvezu polaganja odnosno potvrdu da nisu obvezni polagati stručni ispit
Uvjerenje nadležnog suda da nemaju zapreke za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi u smislu članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, ne starije od trideset (30) dana od dana objave natječaja.

Prema Zakonu o ravnopravnosti spolova (NN 82/08) na Natječaj se mogu prijaviti osobe oba spola.
Kandidat  koji  se poziva na pravo prednosti prilikom zapošljavanja u skladu sa člankom 102. i 103. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, uz prijavu na Natječaj u zamolbi dužan  je, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta, priložiti i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:  https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843

Ravnatelj se imenuje na vrijeme od pet (5) godina.
Rok za podnošenje prijava je osam (8) dana od dana objave natječaja u „Narodnim Novinama“ i  na mrežnim stranicama školske ustanove.
Prijave s potrebnom dokumentacijom dostaviti na adresu škole:
Osnovna škola Lapad, Dubrovnik, 20000 Dubrovnik, Od Batale 14, u zatvorenoj omotnici s naznakom ,,natječaj za ravnatelja- ne otvarati“.
Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.
O rezultatima izbora kandidati će biti obaviješteni u roku od 45 dana od isteka roka za podnošenje prijava.

Osnovna škola Lapad, Dubrovnik
Školski odbor