STRUČNI SURADNIK SOCIJALNI RADNIK

Socijalni radnik je stručnjak koji je osposobljen za provođenje intervencija čiji je cilj sprječavanje, olakšavanje ili iskorjenjivanje socijalnih problema.

U svom profesionalnom radu koristi specifične metode struke socijalnog rada  - znanstvena disciplina koja promiče socijalnu promjenu, bavi se rješavanjem problema u međuljudskim odnosima te osnažuje i oslobađa ljude da unaprijede svoju dobrobit.

Stručni suradnik socijalni radnik planira i programira rad, priprema se i obavlja poslove u neposrednom radu s učenicima, roditeljima i zaposlenicima škole, prikuplja i analizira podatke o socijalnom statusu učenika i njihove obitelji, surađuje s institucijama i ustanovama, po potrebi sudjeluje u radu povjerenstva za upis djece u osnovnu školu, obavlja poslove vezane uz smještaj učenika u druge obitelji i ustanove socijalne skrbi, organizira nabavu školskog pribora i udžbenika za socijalno ugrožene učenike, savjetuje i pomaže roditeljima u ostvarivanju prava s područja zdravstvene i socijalne skrbi, vodi odgovarajuću pedagošku dokumentaciju te obavlja druge poslove u skladu sa zahtjevima struke.

« Studeni 2014 »