STRUČNI SURADNIK DEFEKTOLOG

STRUČNI SURADNIK DEFEKTOLOG - SOCIJALNI PEDAGOG

Defektolog radi na otkrivanju, dijagnosticiranju i terapiji učenika s teškoćama u razvoju i učenju. Utvrđuje individualne odgojno-obrazovne sadržaje namijenjene učenicima s teškoćama u razvoju i učenju, te određuje nastavne oblike i metode rada primjerene sposobnostima takve djece. Bavi se odgojem i preodgojem te socijalnom kontrolom djece i mladeži s poremećajima u ponašanju, primjenjujući metode modifikacije ponašanja, grupnog rada i sl. Brine o osposobljavanju i stručnom usavršavanju učitelja u području integracije i brige za razvoj djece s teškoćama. U skladu s vrstom i stupnjem teškoće, utvrđuje didaktičko-metodičke uvjete rada.Surađuje s roditeljima usklađujući odgojno-obrazovne napore škole i roditeljskoga doma.

RASPORED STRUČNE SLUŽBE – DEFEKTOLOG SOCIJALNI PEDAGOG - Ivana Klarić

TJEDAN "A"