Barjak OŠ Lapad - dio Trodnevlja 1052. Feste

Autor: Tea Kompar Jerković, 1. 2. 2024.

31.1. 2024. g. održao se drugi dan Trodnevlja u crkvi svetoga Vlaha, a ususret 1052. Festi. Lapadski učenici su se nakon svete mise u 18 sati poklonili Parcu ponosno ponijevši i ove godine barjak svetoga Vlaha, rad učenika Škole nastao prije 14 godina. Iskazali su poštovanje svom zaštitniku pripremivši kratki prigodni program.
Školski zbor izveo je pjesmu „O, sveti Vlaho“, učenica Gabriela Dužević pročitala je svoj literarni rad „Uoči Feste“, a Karla, Nora, Marko, Joško, Mihael, Dominik (3.a) recitirali su stihove pjesnika Grada Luka Paljetka. Učenike su pripremile učiteljice: Gordana Hajdić Nodilo, Ivana Marijanović Mekišić i Terezija Režić.

🕊️ Nazdravlje Festa svima! Živio sveti Vlaho! 🕊️

Više fotografija pogledajte OVDJE.