Potvrde o statusu učenika i obrasci

Ispis potvrda o statusu učenika je omogućen u e-Dnevniku za učenike i roditelje.

Molimo vas da se za ispis potvrda prijavite u e-Dnevnik na poveznici https://ocjene.skole.hr .

“Učenici i roditelji sada mogu kroz e-Dnevnik ispisati potvrdu u svrhu dokazivanja da je učenik u aktualnoj školskoj godini upisan u program i razred, odnosno da ima status redovitog učenika. Potvrde o školovanju učenika se mogu koristiti za različite svrhe kao što su ostvarivanje prava na učenički prijevoz, dječji doplatak, stipendiranje i druge. Generirana potvrda je u PDF formatu, sadrži elektronički pečat i nakon što je učenik ili roditelj preuzmu na računalo ili mobilni uređaj mogu je slati elektroničkom poštom ili ispisati, ovisno o potrebama”, obavijestili su iz CARNET-a.

Kako stoji u uputama CARNET-a, učenik potvrdu može ispisati nakon što se u e-Dnevnik za učenike prijavi AAI elektroničkim identitetom. Potom gore desno pored imena otvara izbornik i odabire opciju ‘Ispis potvrda’. Nakon toga trebate odabrati svrhu potvrde te kliknuti na ‘Generiraj potvrdu’.