RADIONICE MALI INŽENJERI I PROGRAMIRANJE BEZ EKRANA

Autor: Tea Kompar Jerković, 12. 3. 2024.

Od srijede, 6.3., do petka, 8.3. u suradnji sa Zajednicom tehničke kulture Grada Dubrovnika, Zajednicom tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije i Informatičkim klubom Futura, gospar Tomo Sjekavica u našoj školi održao je radionice Robotike i Programiranje bez ekrana – Robo pčelice za učenike 1. razreda i radionicu Mali inženjeri za učenike od 5. do 8. razreda.

Na radionici Mali inženjeri učenici su slagali motorizirane modele od kockica koje su zatim pokretali, a na radionici Programiranje bez ekrana učenici su programirali bez korištenja ekrana te usmjeravali Bee-Bot i Blue Bot robote pomoću tipki na robotu koje je omogućilo robotu da se kreće po željenim poljima.

Cilj navedenih radionica je potaknuti djecu logičkom razmišljanju.
Kako nam je bilo, pogledajte u galeriji.