5.d istražuje ljetnikovce

Autor: Tea Kompar Jerković, 3. 4. 2024.

Nedaleko naše škole nalaze se brojni ljetnikovci koje, prolazeći, skoro i ne primjećujemo. Zato su, 25. ožujka, učenici 5. d u pratnji razrednice Roberte Skvrce  i predmetne učiteljice Fany Bilić učinili đir rivom, promatrajući i čitajući o ljetnikovcima vlastelinskih  obitelji Sorkočević, Gundulić, Bunić, Gradi - Vuić,  Bassegli-Gozze i Giorgi - Matijević s kapelicom u kojoj je danas kemijska čistiona. Zatim su posjetili ljetnikovac obitelji Zago (nekada Getaldi) na Batali. Ugostila nas je baka našeg Gabriela i pokazala nam unutrašnjost ljetnikovca, vrt, kapelicu i nekadašnji orsan. Bilo je ne samo poučno, nego i predivno iskustvo učiti i družiti se izvan učionice. A vidjeli smo i naučili puno! Pogledajte i sami - ovdje na fotografijama ili uživo!

Više fotografija pogledajte OVDJE.