Državna (pred)Smotra u usmenom pripovijedanju

Autor: Tea Kompar Jerković, 16. 4. 2024.

(pred)Smotra u usmenom pripovijedanju. Smotra se održala u holu Osnovne škole Župa dubrovačka s početkom u 17 sati. Voditeljice i koordinatorice predSmotre za dubrovačko područje su učiteljice župske škole Ivana Barović i Đurđica Bender, a svojim gostovanjem i pričom okupljene je počastila i pripovjedačica Andreja Krenek iz Zagreba. Organizator ove smotre je udruga “Kreativni studio “Logos”.

Našu školu predstavljali su učenici Leon Milić 5.e i Tonka Borovina 5.f. pod mentorstvom učiteljica Lenke Violić Fjorović i Ivane Marijanović Mekišić.

Državna smotra pripovijedanja promovira ljepotu pripovijedanja i ljubav prema tradicijskoj baštini, potiče usmeno jezično izražavanje i čitanje kod djece i mladih , priprema mlade za javni nastup te njeguje kulturu govorenja i slušanja.
Učenici su uživali u pripovijedanju i pričama svojih vršnjaka te stekli novo iskustvo. kako im je bilo, pogledajte na ovim fotografijama!