Ivaninim tragom - rezultati literarnog natječaja

Autor: Tea Kompar Jerković, 19. 4. 2024.

Jučer, 18. travnja, obilježili smo 150 godina od rođenja našeg hrvatskog Andersena, književnice Ivane Brlić Mažuranić. Povodom toga učenici članovi školske dramske skupine odlučili su počastiti naše četvrtaše igrokazom "Pobuna likova" koji su pripremili pod mentorstvom učiteljice Ivane Marijanović Mekišić.

Iz njega su saznali čime su nezadovoljni Ivanini likovi, što žele promijeniti, ali i nešto više o samoj im autorici. Za svoj trud nagrađeni su gromoglasnim pljeskom. Nakon igrokaza bilo je proglašenje najuspješnijih radova pristiglih na školski literarni natječaj s temom najljepše bajke "Ivaninim tragom". Učenici su se jako razveselili bogatim i raznovrsnim nagradama. Osim njih, organizatori su se zahvalili svim sudionicima ističući važnost njegovanja pisane riječi i očuvanja i promoviranja tradicije.

Stručni žiri u sastavu učiteljica Katije Butigan, Margerite Milat i Ivane Marijanović Mekišić odabrao je i nagradio sljedeće učenike i radove:
1. Leona Jelić (2.) - Kako je Majin pas postao čovjek
2. Laura Joković (1.a) - Djevojčica i vila
3. Dita Jerković (2.b) - Sunčana iz Ulice cvijeća

1. Ivana Darija Hrdalo (6.c) - Dobroćel i Zloćestel
2. Leoni Kvestić (7.e) - Rubi - posljednja vila
3. Lucija Metković (6.c) - Bajka Staš i Mila hrabrost i nada
Posebnu nagradu je dobio Toni Biočić (6.e) za svoju priču Pandarija - neistraženo mjesto u prostranstvima Azerota. Bravo za sve!
Prije samog rastanka glumci su počastili svoje prijatelje bombonima i tako zasladili zajedničko druženje.

Ovim putem još jednom se zahvaljujemo svima koji su podržali ovaj projekt, a posebno sponzorima nagrada (Restoran Prova, Dubrovnik Water Sports, Arcus Ingenium, Školska knjiga, Slastičarnica Aroma, Outdoor Dubrovnik, Hard Rock Caffe i Kinematografi Dubrovnik).