Terenska nastava drugaša u Konavle

Autor: Tea Kompar Jerković, 19. 4. 2024.

U četvrtak, 18.travnja 2024., učenici su sa svojim učiteljima i pratnjom učiteljica iz produženog boravka Draganom Zorić i Anteom Vučijević išli na terensku nastavu u Konavle.

Prvo su posjetili Zračnu luku Dubrovnik – Čilipi: imali su priliku vidjeti unutrašnjost same zgrade (prijem za let, prolazak kroz sigurnosnu zonu); izlazak na pistu; promatranje uzlijetanje i slijetanje zrakoplova; posjet kontrolnom tornju i sigurnosnom odjelu.

Zavičajni muzej Konavala – Čilipi: poslušali su predavanje o dudovom svilcu i razgledavanje postav i izložbu Mijo Šiša Konavljanin: ususret zaštiti.
Kamen Mlin – Čilipi: ljubazni domaćini su se potrudili pružiti učenicima kvalitetan ručak te u ničemu nisu oskudijevali.

U svim ustanova smo imali stručno vodstvo te smo se osjećali dobrodošlo. Ostatak vremena proveli su u igri i zajedničkom druženju. Cijela terenska nastava prošla je dobro na zadovoljstvo učenika, njihovih učitelja i pratnje.