OŠ Lapad sudionica Državne smotre u pripovijedanju djece i mladih Logos 2024.

Autor: Tea Kompar Jerković, 23. 4. 2024.

Državna smotra u pripovijedanju djece i mladih Logos 2024. jedan je od značajnijih kulturnih događaja u Hrvatskoj koji okuplja djecu i mlade iz cijele države s ciljem promoviranja usmenog pripovijedanja i razvoja pripovjedačkih vještina. Cilj Smotre je osigurati podršku djeci i mladima u razvijanju pripovjedačkih kompetencija te njihovo kontinuirano poticanje ljubavi prema pripovjednom umijeću.

Leon Milić, učenik 5.e, sudjelovao je sa svojom učiteljicom Lenkom Violić Fjorović na Velikoj smotri u Varaždinu 22. travnja 2024. g. Pripovjedna manifestacija privukla je oko 120 djece i 80-ak mentora iz cijele Hrvatske. Tijekom Velike smotre i završnice (masterclassa) u Varaždinu organizirane su radionice za djecu i mentore, kao i zajednički nastup mladih pripovjedača i pripovjedačica po radnim grupama.

Osim kvalitetne povratne informacije svakomu/oj pripovjedaču/ici o tome kako još više razvijati svoje vještine i ljubav prema pripovijedanju ipak je najdragocjenije druženje i stvaranje prijateljstava među vršnjacima.
Zahvaljujemo OŠ Župa dubrovačka, učiteljici Đurđici Bender, ujedno koordinatorici predSmotre, na provedbi puta, lijepoj uspomeni i zajedničkome druženju.