Noć knjige 2024.: Književni susret s Nadom Mihaljević

Autor: Tea Kompar Jerković, 25. 4. 2024.

Osnovna škola Lapad sudjelovala je i ove godine 23. travnja na poziv Dubrovačkih knjižnica u obilježavanju manifestacije Noć knjige u Ogranku Lapad. Krovna tema ovogodišnje manifestacije je Kad je prizma kataklizma: knjige za izazovna vremena.
Tim povodom su se učenice 6. i 7. Iris Čupić i Dora Eljuga uz svoje mentorice Miju Bačić i Lenku Violić Fjorović pripremale za književni susret s nagrađivanom hrvatskom književnicom za djecu i mlade Nadom Mihaljević. Postavljajući zanimljiva pitanja autorici i čitajući ulomke iz pojedinih romana, prisutni su imali priliku saznati o vrijednim temama o kojima Mihaljević progovara u svojim djelima. Također je bilo riječi i o autoričinu životu, stvaralaštvu, važnosti pisane riječi te inspiraciji za isto. Susret je vodila knjižničarka Katarina Palinić.
Još jednom zahvaljujemo Dubrovačkim knjižnicama na pozivu!