Učenici OŠ Lapad na Du Motion utrci

Autor: Tea Kompar Jerković, 29. 4. 2024.

Učenici Osnovne škole Lapad svake godine sudjeluju na Du Motionu, u dječjoj utrci Orlando humanitarnoga karaktera. Ove se godine prihod skuplja za liječenje desetogodišnjeg Marka Akrapa.
Sutrašnja nedjelja rezervirana je za mjesecima unaprijed rasprodanu, najinternacionalniju hrvatsku utrku Dubrovnik 21K, koji će se ove godine trčati po ponešto izmijenjenoj stazi, te humanitarnu utrku građana Dubrovnik 5K.
Hvala svim našim učenicima i učiteljima koji su sudjelovali!

Učenici/ce naše škole već tradicionalno volontiranjem pomažu u organizaciji i realizaciji dubrovačkog polumaratona (21 km). Na stanici Radeljević dvadesetak učenika ,sa profesorom tjelesnog ( Duje Tolj ) su marljivo punili čaše vodom, dodavali ih trkačima, sklanjali bačene čaše,rezali voće za okrepu i naravno glasno bodrili iscrpljene natjecatelje. Veliki broj djece je u subotu istrčalo na Stradunu Utrku Kids Day, kao i utrku 5K koja je kao i svake godine bila humanitarnog karaktera.