Posjet Vukovaru

Autor: Tea Kompar Jerković, 15. 4. 2024.

Dana 11. travnja 2024. godine održana je višednevna terenska nastava za učenike osmih razreda Osnovne škole Lapad u Vukovaru u okviru projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“, a u organizaciji Memorijalnoga centra Domovinskog rata Vukovar.

Učenici su posjetili memorijalna mjesta sjećanja vezana za Domovinski rat: Spomen-doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen-doma Ovčara, Masovne grobnice Ovčara, Kukuruznog puta – „Put spasa“, Mjesta sjećanja – Vukovarska bolnica ’91, MCDR-a Vukovar – bivše vojarne 204. VU brigade i Memorijalnoga groblja žrtava Domovinskoga rata te se u okviru slobodnoga vremena prošetali središnjim dijelom grada. Također, održana su predavanja o Domovinskom ratu te je organiziran obilazak crkve sv. Jakova i Filipa i Muzeja vučedolske kulture. Svoje znanje učenici su provjerili na kvizu te osvojili prvo mjesto! Našu školu su predstavljali učenici Dario Šimunović i Josip Cetinić.

Puni dojmova učenici su se vratili svojim domovima u ranim nedjeljnim satima.

Više fotografija pogledajte OVDJE.