Modelarska liga Dubrovačko-neretvanske županije

Autor: Tea Kompar Jerković, 22. 4. 2024.

Modelarska liga Dubrovačko-neretvanske županije održala se u petak 19. travnja u Centru za mlade Dubrovnik na kojoj se natjecalo 12 ekipa iz Dubrovnika, Blata, Orebića, Metkovića i Opuzena.

Modelarska liga je ekipno natjecanje učenika u području modelarstva/maketarstva. Svaka ekipa ima dva učenika. Izrada tehničkih tvorevina u području modelarstva je jedan od odličnih načina za stjecanje tehničkih kompetencija, za usvajanje znanja tehničkog crtanja, rukovanja strojevima i alatima te razvijanje kreativnosti koja dolazi do izražaja pri izradi tehničke tvorevine.

Učenici su puna tri sata izrađivali model naočala. Ekipa lapadske škole "Batala" zauzela je četvrto mjesto. Čestitamo učenicima i mentorici Fany Bilić.

Fotografija: Zajednica tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije