O čemu sve pišemo

Autor: Administrator , 24. 10. 2019.

Naša je Škola sudjelovala i ove godine na Forumu mladih "O čemu sve pišemo". Pod mentorstvom nastavnice Lenke Violić svoje radove su predstavili sljedeći učenici:

Kasne večernje ure, Nika Obradović, 6. razred

Neobični ručak, Bruna Stojanović, 6. razred

Pod mentorstvom nastavnice Ivane Marijanović Mekišić svoje radove su predstavili sljedeći učenici:

Ah, taj moj dugi jezik, Bruno Iveković, 7. razred

Mama, Loren Lozić, 6. razred

Tata, Una Pendo, 6. razred

Pod mentorstvom nastavnice Hajdi Hajdić Vićan svoje radove su predstavili sljedeći učenici:

Carevo novo Gucci ruho, Viktorija Bekić, 6. razred

Haiku poezija, Luka Ruso, 6. razred, OŠ Lapad

Radionicom „O čemu sve pišemo“ koju organizira Grad Dubrovnik a suorganizator su Dubrovačke knjižnice, započeo je 23. listopada u Narodnoj knjižnici ogranak Lapad, Forum mladih za školsku godinu 2019./2020.

Na ovoj radionici koja je okupila djecu i mlade iz osnovnih i srednjih škola te njihove roditelje i mentore, dvadeset mladih pisaca i pjesnika predstavili su svoje radove. Pisali su o knjigama, o svom gradu i zavičaju, o prirodi, životnim zgodama i nezgodama te o ljubavi.

U ime Dubrovačkih knjižnica, knjižničarka Marjana Leventić Šipčić pohvalila je rad mladih umjetnica i umjetnika i pozvala njih i njihove mentore na sudjelovanje u programima poticanja čitanja i pisanja koji se organiziraju u gradskim knjižnicama.