Zasadi stablo - ne budi panj!

Autor: Administrator , 24. 10. 2019.

Ovog listopada diljem Hrvatske održava se građanska inicijativa kolektivne sadnje drveća pod nazivom „Zasadi stablo - ne budi panj!“ koja je pokrenuta s idejom da svatko može zasaditi drvo i tako doprinijeti poboljšanju vlastite životne sredine, a ujedno dati svoj doprinos borbi protiv klimatskih promjena.

Osnovna škola Lapad prepoznala je važnost i uključila se u ovu hvalevrijednu akciju pa su tako učenici 7.c i 6.d na inicijativu profesora Ivana Cikatića, a uz podršku profesorice geografije Jasminke Nikolić i razrednice Ivane Marijanović Mekišić, oplemenili i uljepšali školski prostor sadnicama maslina, rogača, šipka, košćele, mandarina, kumkvata, naranača… Sadnice su velikodušno donirali Arhitektonski studio Vetma (15 sadnica) i Dominatto Property Menagment (3 sadnice), a Vrtlarko nam je rado pomogao pri sadnji i svima nijma se ovim putem od srca zahvaljujemo.

Ovime je prostor naše škole postao još bogatiji i raznolikiji, a učenici su dobili životno vrijednu lekciju iz građanskog odgoja; tko zna, za nekoliko godina možda će njihova djeca brati plodove baš sa ovih stabala!