Posjet osmaša Vukovar

Autor: Administrator , 31. 10. 2019.

📍Prvi dan terenske nastave 📚

Danas smo u prostorima hostela Dubrovnik odslušali dva zanimljiva i poučna predavanja na temu „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“.
Zatim smo posjetili Muzej vučedolske kulture, suvremeno uređen muzej koji nudi pregršt zanimljivosti o bogatoj kulturnoj baštini Vučedola i Dvorac Eltz u kojem je smješten Gradski muzej Vukovar. Potom smo posjetili crkvu sv. Filipa i Jakova, upoznali se s njezinom poviješću te razgledali franjevački samostan koji ima pogled na Dunav. Slobodno vrijeme iskoristili smo u razgledavanju baroknog grada koji je ponovo zablistao u svojoj ljepoti.
Posebno nas se dojmio Gradski muzej u prekrasnom obnovljenom Dvorcu Eltz, koji nas svojom unutrašnjošću pomalo podsjeća na naš Knežev dvor.
U večernjim satima nakon što večeramo nastaviti ćemo druženje na brodu u sklopu disko večeri. U gradu na lijepom plavom Dunavu osjećamo se kao kod kuće u društvu dragih prijatelja.
#lapadskiosmasi
#vukovaridubrovnik
✏Lorita Pavlović, Tonka Fragić, Paula Matić, Nika Hajdić, Matea Bogdanović i Marija Kristić