Županijsko natjecanje iz atletike za 7./8. razrede

Autor: Tea Kompar Jerković, 4. 5. 2022.

Na županijskom natjecanju iz atletike za 7./8. razrede, koje je održano 3. svibnja u Makarskoj naši učenici/ce su imali nekoliko izvrsnih rezultata...

Erik Antolović 8.d – 1. mjesto bacanje vorteksa ( 70.11 m rekord županijskih natjecanja)
Noa Kodžaga 8.f - 2. mjesto skok u vis
Orges Golja 8.d – 2. mjesto bacanje kugle
Mateo Jerković 7.e – 3. mjesto skok u dalj
Sara Mage 8.d – 2. mjesto 300 m
3. mjesto ženska štafeta 100-200-300-400 m (S.Radić-M.Vuletić-E.M.Bulić-S.Mage)

Iako dosta odabranih učenika nije moglo ići na natjecanje obje su ekipe osvojile odlično 5. mjesto. Učenici se natječu u 7 disciplina i štafeti, boduje im se poredak u disciplini i ekipa koja ima najviše osvojenih bodova prolazi na državnu razinu natjecanja. Županijski prvaci su: OŠ Blato (muška ekipa) i OŠ Don Mihovil Pavlinović iz Metkovića (ž). Čestitamo svima! Bravo!