Osmaši na školskoj ekskurziji u Slavoniji

Autor: Tea Kompar Jerković, 29. 5. 2022.

Osmaši Osnovne škole Lapad spakirali su kofere za nešto duži vremenski period, pa su nakon dana provedenih u Vukovaru nastavili svoj pohod po Slavoniji i Baranji. Posjetili su gradove Osijek i Đakovo i upoznali njihove znamenitosti, uživali su u ljepotama Kopačkoga rita i imali mogućnost prikupiti znanja iz prezentacijsko-edukacijskog centra Tikveš. Uz edukativni karakter, zabave nije nedostajalo.

Iz prve ruke donosimo vam njihove dojmove:

P.K.: Poučno putovanje sa prijateljima s kojima smo svaku večer imali organizirana zabavna druženja na kojima smo se svi zabavili i mislim da je ovo bio izlet koji će nam svima ostati u pamćenju po lijepim i smiješnim anegdotama i zajedničkim druženjima. Zajedno s vodičem smo posjetili razna kultorno-obrazovna mjesta i ustanove na kojima nas je približio kulturi naše domovine.

L.R.: Naša ekskurzija je nezaboravno iskustvo u kojem smo svi uživali. Osim same zabave i opuštanja, bilo je i poučno.

T.B.: Išli smo na puno mjesta i područja po Slavoniji. Vodič nam je puno toga objasnio, primjeric povijest nekih građevina. Bilo nam je zabavno i svidjela mi se ekskurzija.

M.R.: Ekskurzija je bila odličan način za završiti osmi razred pjevajući i plešući s prijateljima. Osim toga bilo je i poučno jer smo puno naučili o povijesti koja se nas tiče i o kulturi Slavonije zahvaljujući našem vodiču Stjepanu. Ovo je bilo nezaboravno iskustvo koje ću pamtiti do kraja života.

J.P.: PP Kopački rit mi se jako dojmio jer sam mogao vidjeti razne životinje poput sivih čaplji, žaba, kornjača i mnogih drugih životinja. Posebno mi se svidjela vožnja brodom gdje sam uživao vozeći se na jezeru Veliki Sakadaš.

A.V.: Ovo je bilo jako lijepo iskustvo i voljela bih da se ponovi. Upoznali smo se s puno novih zanimljivosti i naučili nešto novo o drugim kulturama. Osim što je bilo poučno, super smo se zabavili!

O.G.: Bilo je odlično i naučio sam dosta stvari i zabavio sam se s prijateljima. Vodič je bio jako dobar, također i hotel i zabavljanje u igraonici.

M.G.: Svidio mi se obilazak Đakova s najboljim vodičem. Zabava i disko su bili odlični i super smo se proveli.

N.B.: Na ekskurziji smo puno toga vidjeli i naučili zahvaljujući našem vodiču koji je  sve objašnjavao detaljno i opširno. Putovanje i vrijeme provedeno u hotelu bilo je odlično.

I.F.: Ekskurziju ću pamtit cijeli život. Vjerujem da su se svi zabavili i da su uživali. Smještaj je bio odličan i vodič još bolji. Prenio nam je puno znanja.

B.B.: Najviše sam se zabavila u hotelu i u slobodnom vremenu. Naučili smo puno o povijesti gradova i vidjeli puno znamenitosti. Bilo bi mi draže da mi vrijeme nije prebrzo prošlo, ali sam se lijepo provela.

E.K.: Bilo je lijepo ali brzo je prošlo. Ponovila bih sve opet. Naučili smo dosta toga, ali smo jako malo spavali 😂. I naravno, super smo se proveli.

Na naše osmaše može biti ponosna cijela škola. Slavoncima su pokazali sve najbolje odlike Lapada i vrline njegove djece.
A nakon što se malo odmore, đaci idu u nove pohode i to stazama upisa u srednje škole, dok će ovu ekskurziju uvijek nositi u srcima kao krunu svoga osnovnoškolskog obrazovanja.

Više fotografija pogledajte OVDJE.