Mali lapadski maslinari

Autor: Tea Kompar Jerković, 30. 5. 2022.

Učenici smo 1.b razreda i već imamo malo iskustvo s maslinama. Ujesen smo brali zelene masline, narezivali i ih stavljali u more kako bi ih odgorčili. U listopadu i studenome imali smo akciju branja maslina za ulje u kojoj su nam pomagali i učenici 1. c,  5.e,  8.f  i dva vrijedna učenika 3.f razreda.

Masline smo poslali na otok Šipan u modernu uljaru. Obitelj Goravica nam je donirala mljevenje. Dobili smo šest litara ekstra djevičanskog maslinovog ulja. Jedva smo dočekali kušati naše ulje  i tako se uvjeriti u odličan okus maslinovog ulja.

Često odlazimo u naš školski maslinik kako bi ga čistili, promatrali i u njemu se igrali. Sada pomalo učimo o maslini, njenoj vrijednosti i značenju.

Ponosni smo bili kad smo o našim proizvodima i iskustvima pričali našim roditeljima  s kojima smo mogli kušati masline. Više fotografija pogledajte OVDJE.