Brojnim radionicama obilježili smo Dan škole

Autor: Tea Kompar Jerković, 2. 6. 2022.

Svake godine krajem svibnja (30. svibnja) naša škola obilježava velik dan − Dan škole! To je dan kada učenici, na čelu sa svojim učiteljima, pokazuju svoje vještine i znanje koje su stjecali tijekom školske godine. Ove smo godine odlučili napraviti mali iskorak i proslaviti Dan škole na drugačiji način.

Naime, u jutarnjim satima organizirali smo najrazličitije radionice za učenike predmetne nastave: zamjene mjesta učitelj/učenik, natjecanja u znanju „Pub kviz“, matematičke radionice, radionice iz fizike, biologije i prirode, radionice govorništva, debate, „colourout“ poezije i radiodrame, dramskih prizora i  improvizacija, njemačkog jezika i društvenih igara − i tako u svojevrsnu radnu proslavu uključili sve učenike i učitelje. Učenici su slobodno mogli birati, ovisno o vlastitim afinitetima, gdje će se priključiti i iskušati nešto novo, drugačije i zanimljivije od klasične učioničke nastave.

Zmajada

Dan zamjena uloga

Štafetne igre

Osim radionica u prostorijama škole, bile su i sportske aktivnosti poput graničara, štafetnih igara i odbojke koje su se izvodile na igralištu i u sportskoj dvorani. Učenici razredne nastave su imali „Dan zamjene uloga“ pa su taj dan oni mogli probati kako je to biti učitelj. Učenicima je bilo vrlo zabavno imati prijatelje za učitelje koji su im predavali Hrvatski jezik, Engleski jezik... Učenici 4.c razreda su imali čast postati nakratko pedagog škole. Osim toga, učenici 2.e, 2.f razreda i učenika odjela djelomične integracije sudjelovali su na radionici izrade zmajeva, a zatim su pošli na teren NK GOŠK Dubrovnik gdje su puštali zmajeve i obojili nebo poviše Lapada.

"Colourout" poezija i radiodrama

Dramski prizori i improvizacije

Gimnastika uma

Govorništvo, debata i Erasmus kutak

Graničar

Matematička radionica

Društvene igre na njemačkom jeziku

Pub kviz

Od oslikavanja žala, društvenih igara do kušanja maslinovog ulja – učenici su izrazili želju da svaki dan bude „Dan škole“. U svakom slučaju, tog je dana škola izgledala kao prava radna košnica s puno različitih mogućnosti da istovremeno nešto naučite i dobro se zabavite!