Međunarodni dan pismenosti - 8. rujna

Autor: Tea Kompar Jerković, 12. 9. 2022.

Međunarodni dan pismenosti slavi se svake godine širom svijeta kako bi podsjetio javnost na važnost pismenosti. Jednostavnim slavljenjem ovog dana, UNESCO nastoji postići pismenije i održivije društvo.

U vanjskoj učionici se održala "Mala pričaonica" za učenike razredne nastave. Pričaonicu su posjetili učenici prvih razreda, 2.bc i 4.cdef razreda.
Udobno smješteni, u hladu i tišini, pod krošnjama borovih grana uživali su slušajući priče o vuku koji nije volio čitati, mačku Herbertu, Marinku iz Japajapačke šume pa i zašto Zoran Pongrašić ne voli bajke. Kratko, ali slatko druženje smo završilii obećanjem učenika da ćemo se ove školske godine još više družiti u našoj maloj knjižnici.

Prijestolonasljednikovica.
Da, dobro ste pročitali.
Prijestolonasljednikovica je jedna od najdužih riječi u hrvatskome rječniku i označava prijestolonasljednikovu suprugu. Upravo je ova zanimljiva riječ dio niza riječi u natjecanju povodom obilježavanja Međunarodnog dana pismenosti. Naime učenici 5.e su se okušali u brzom i točnom čitanju riječi.
Pobjednik je imao najbolje prolazno vrijeme od 19 sekundi i točan broj riječi 19 od 21.
Čestitamo!

Učenici 6.d razreda na satu Hrvatskoga jezika inspirirani pjesmom “Riječi” Zlate Kolarić Kšur napisali su svoja mala remek - djela te na taj način obilježili Međunarodni dan pismenosti.