ERASMUS+ PROJEKT - zamolba roditeljima

Autor: Tea Kompar Jerković, 22. 9. 2022.

Poštovani roditelji, od 9.10.2022. do 15.10.2022. Osnovna škola Lapad domaćin je Erasmus+ projekta „Towards a Better Individual With Value Education“.

U posjetu nam dolaze partneri iz Irske, Francuske, Njemačke i Turske.

Teme projekta vezane su uz temeljne vrijednosti kao što sumir,ljubav, sloboda,jednakost,tradicije, suradnja, prihvaćanje različitosti, poštovanje prema prirodi i životinjama, razvijati smislena prijateljstva i odnose s drugima, osnažiti osjećaj empatije, poticati kreativno razmišljanje.

Naša škola dosad je sudjelovala na mobilnosti u Irskoj gdje su putovale djelatnice škole kako bi službeno upoznale partnere te u Francuskoj i Turskoj gdje je uz djelatnice škole putovalo ukupno i 8 učenika.

Još nas u svibnju 2023. g. čeka mobilnost u Njemačku na koju će putovati još 4 učenika.

Jedan od ciljeva projekta je i upoznavanje kulture partnera i načina života.

Ovim putem Vas molimo  da se uključite u provedbu projekta na način da pomognete OŠ Lapad da osigura smještaj za učenike goste.

Ukupno je 17 učenika. To će biti učenici i učenice u rasponu od 12 do 15 godina starosti.

Do sada smo uspjeli naći smještaj za 9 učenika.

Prilikom posjete Francuskoj i Turskoj naši domaćini su osigurali smještaj našim učenicima, pa bi bilo lijepo da uzvratite gostoprimstvo.
Detaljan plan i obaveze roditelja- domaćina  dobit ćete na organiziranom sastanku par dana prije dolaska gosta, kako bi na vrijeme mogli sve organizirati.

Učenici- domaćini bit će uključeni u projekt i boravit će na svim organiziranim radionicama i planiranim aktivnostima Erasmus+ projekta.

Roditelji koji se odluče za domaćine mogu se javiti na mail koordinatorice Darije Čanić: darija.canic@skole.hr ili na mail ravnateljice: nikolina.soko@skole.hr

Unaprijed se zahvaljujemo svima!

Nikolina Soko, ravnateljica

Od Batale 14