Dječji tjedan u OŠ Lapad

Autor: Tea Kompar Jerković, 7. 10. 2022.

U Hrvatskoj se tradicionalno prvi tjedan u mjesecu listopadu obilježava kao Dječji tjedan, a prvi dan u tome tjednu kao Međunarodni dan djeteta.

Znajući kako je važno ostati dijete i kada odrastemo, učenici 6. d razreda na satu Hrvatskoga jezika dali su nam nekoliko savjeta.  Poslušajte Emila Avdića, Anu Bajurin, Lorenu-Marie Dabelić, Roka Kalafatovića, Dinu Jelčića, Mateja Šiševića, Antuna Šoletića i Gabrielu Vidojević...

Drugog dana Dječjeg tjedna, 4.10., predstavnice Dječjeg gradskog vijeća u sastavu: dječja gradonačelnica Bruna Stojanović s kolegicama Margaritom Đurić i Lucijanom Tapalović održale su prezentaciju 2.c razredu OŠ Lapad na temu Ulaganja u infrastrukturu za djecu i mlade u Gradu Dubrovniku kao prijatelju djece.
Uz predstavnike DGV-a Dubrovnik sudjelovali su i predsjednik Društva Naša djeca Dubrovnik Miodrag Kirigin, programska koordinatorica Nera Pavlović te učiteljica i članica DND Dubrovnik Emilia Vlašić.

Za kraj Dječjega tjedna, učenici 6. c razreda na satu Hrvatskoga jezika su uz pomoć klupka vune napravili krug prijateljstva. Pričajući kratke smiješne priče u kojima su njihovi prijatelji i oni glavni likovi, naučili su pričati vlastite anegdote te tako spojili ugodno s korisnim.