Posjet Meteorološkoj stanici

Autor: Tea Kompar Jerković, 5. 10. 2022.

Učenici 4.razreda u ponedjeljak i srijedu su bili na terenskoj nastavi u posjetu Meteorološkoj stanici u Dubrovniku. Sunčevu svjetlost i vjetar zajedno su osjetili na samom polasku.

Učenike su dočekali djelatnici Meteorološke stanice Dubrovnik. Objasnili su učenicima i učiteljicama kako se i zašto mjeri temperatura tla. Saznali smo kako se  i koliko često očitava temperatura zraka. Kako se mjeri količina kiše koja padne. Nakon obilaska vanjskih sprava za mjerenje, učenici su ušli u samo stanicu gdje su prisustvovali slanju podataka u stanicu u Split gdje se ažuriraju podatci. Nakon brojnih pitanja i odgovora, pojedini učenici su poželjeli jednog dana postati meteorolozi. Nakon posjete učenici su s učiteljicama pošli na igralište na Gorici gdje su, nakon marende, vrijeme proveli u igri i nogometu.

Na terenskoj nastavi su proveli jedno prekrasno jesensko jutro pa su se sretni i zadovoljni vratili u školu na ostatak nastave. Više fotografija pogledate OVDJE.