Radionice dubrovačkoga govora

Autor: Tea Kompar Jerković, 8. 11. 2022.

Učenici šestih i sedmih razreda ovih su dana prisustvovali edukativnom projektu "Radionica dubrovačkoga govora", a za vrijeme sata Hrvatskoga jezika u Ogranku Lapad Narodne knjižnice Grad na prvom katu u zgradi Atlant centra.

Radionica je obuhvaćala upoznavanje lika i djela Marina Držića, usporedbu Držićeva govora s današnjim, analizu Skupova monologa o novcu, materijalizmu, ljubavi, škrtosti i uvijek aktualnim temama. Cijeli program osmislile su voditeljica dubrovačke podružnice Instituta dr. sc. Ivana Lovrić Jović i nastavnica Hrvatskoga jezika Nikolina Kuraica u suradnji s Dubrovačkim knjižnicama. Gost iznenađenja bio je dubrovački glumac Edi Jertec koji je učenicima upriličio dio Skupova monologa.