Bookmark Exchange Project - straničnici putuju u Portugal i Hong Kong

Autor: Tea Kompar Jerković, 1. 12. 2022.

Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica, naša se škola uključila u Projekt razmjene straničnika (The Bookmark Exchange Project). Naši partneri su škole u Portugalu (Escola Básica da Lagoa - Trofa) i Hong Kongu (St. John the Baptist Catholic Primary School - Kowloon).

Projekt razmjene straničnika je osmislila Međunarodna udruga školskih knjižničara (The International Association of School Librarianship –IASL) s ciljem povezivanja škola iz različitih dijelova svijeta. Razmjena straničnika sa školama u svijetu je prigoda za predstavljanje naše škole, školske knjižnice, naše kulture, ali ujedno i upoznavanje škola partnera i zemalja iz kojih dolaze.

To je i jedna od aktivnosti kojom nastojimo omogućiti učenicima razvijanje i izražavanje interesa i ljubavi prema školskoj knjižnici. Naši partneri su škole u Portugalu (Escola Básica da Lagoa - Trofa) i Hong Kongu (St. John the Baptist Catholic Primary School - Kowloon).

U radionicama tijekom listopada i studenoga učenici prvih i drugih razreda izradili su straničnike s motivima ljubavi prema čitanju i knjiga te straničnike koje su izradili origami tehnikom. Jedan dio straničnika smo izložili na izložbi Foruma mladih Rukama složeno. Nakon razmjene e-mailova i potvrde partnerstva, naša pošiljka sa straničnicima kreće na put u Portugal i Hong Kong.

Željno iščekujemo straničnike iz njihovih škola!

Više fotografija pogledajte OVDJE.