Sat povijesti o Domovinskome ratu u OŠ Lapad

Autor: Tea Kompar Jerković, 5. 12. 2022.

Svečani program, posvećen Danu dubrovačkih branitelja, održan je uoči blagdana Sv. Nikole, 5. prosinca u našoj Školi.
Uvaženi gospodin Vicko Mihaljević, liječnik i načelnik saniteta 163. brigade i Južnog bojišta, bio je gost na Satu povijesti.

Predsjednici osmih razreda su nakon Himne u izvedbi školskoga zbora s gospodinom Mihaljevićem upalili svijeće u znak palim žrtvama te su nazočni ostali u minuti šutnje.

Ravnateljica je u svom govoru podsjetila generaciju ovogodišnjih učenika 8. razreda na važnost očuvanja zavjeta sjećanja, poštovanja i zajedništva prema našim braniteljima.

Gospodin Mihaljević je podijelio vlastita sjećanja Domovinskog rata oko blagdana Sv. Nikole 1991. godine, i šire. Istaknuo je hrabru i požrtvovnu ulogu civilnoga stanovništva koje je doprinijelo obrani Grada.
U programu su sudjelovali učenici 8.d interpretirajući pjesmu Pismo Dubrovniku autorice M. Peakić Mikuljan uz pratnju Školskoga zbora i njihovu izvedbu Himna slobodi.

Neka im je Vječna Slava i Hvala!